HomeDla mieszkańcaAktualnościJUŻ DZISIAJ RUSZA FIESTA BALONOWA – PLAN LOTÓW

JUŻ DZISIAJ RUSZA FIESTA BALONOWA – PLAN LOTÓW

Już dzisiaj będzie można podziwiać piękne balony. W sumie podczas trwającej w dniach 11-13 września Fiesty odbędą się 4 loty.

Pierwszy start dzisiaj – w piątek, 11 września. Zaplanowano go na godzinę 17:00. Około 18:00 balony powinny już zacząć pojawiać się na niebie nad Iławą – nadlecą z południowego zachodu i będą kierować się na północny wschód, w okolice Nowej Wsi. Start: krańce Iławy od południowego zachodu.

Dwa kolejne loty zaplanowano na sobotę – wystartują w okolicy Rudzienic odpowiednio o godzinie 6:00 i 17:00. W niedzielę balony wystartują po raz czwarty i ostatni w ramach tej edycji widowiska, około godziny 6:00 rano – miejsce niedzielnego startu jeszcze nie jest znane. Za każdym razem ekipy będą się starały przelecieć nad Iławą, co jednak zależy w bardzo dużym stopniu od warunków atmosferycznych. Nie będzie startów z Kaletki – tamtejszy zalesiony teren nie stwarza do tego odpowiednich warunków.

Źródło: Balonowa Strona Nieba i Infoilawa.pl