HomeDla mieszkańcaAktualnościKlub Seniora w Nowej Wsi już otwarty!!!

Klub Seniora w Nowej Wsi już otwarty!!!

W piątkowe popołudnie (16.11) miała miejsce uroczystość otwarcia Klubu Seniora w Nowej Wsi. W gościnnej świetlicy w Nowej Wsi zgromadzili się licznie przybyli goście. Wśród nich nie zabrakło: Wicestarosty Powiatu Iławskiego Stanisława Kastrau, Wójta Gminy Iławy Krzysztofa Harmacińskiego, Z-cy Wójta Bogusława Wylota, kierowników i dyrektorów jednostek podległych, radnych i sołtysów, lokalnych działaczy oraz przedstawicieli wykonawcy.

Przybyłych na uroczystość gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie Klubu Seniora. Został również odczytany list gratulacyjny od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.

W ramach programu budynek został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupione również wyposażenie:  stoły i krzesła do sali spotkań, meble, sprzęty i urządzenia kuchenne, telewizor, projektor multimedialny, komputer z dostępem do internetu wraz z drukarką, kanapy, szafa  oraz książki.

Gmina Iława otrzymała na ten cel ponad 140 tysięcy złotych dotacji z Programu Wieloletniego Senior Plus na lata 2015-2020.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 179 949 zł, z czego wkład własny gminy to 38 398 zł. Termin ukończenia zadania był ustalony na 31.12.2018 r. i zostało ukończone przed czasem.