a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla InwestoraKluczowe inwestycje

Kluczowe inwestycje

Kluczowe inwestycje

Małe place zabaw

W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” Gmina Iława pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Edukacji Narodowej na budowę małych placów zabaw przy Samorządowych Szkołach  Podstawowych: w Gałdowie i Franciszkowie.

– Umożliwiają one młodszym dzieciom podejmowanie tak ważnej dla wszystkich ludzi aktywności fizycznej – podkreśla Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława. – Place są przygotowane w taki sposób, aby można było na nich prowadzić różne formy zajęć ruchowych.

Nie zapominano także o bezpieczeństwie najmłodszych. – Nowoczesna nawierzchnia poliuretanowa jest bardzo bezpieczna – dodaje Wójt. – Amortyzuje upadek dziecka nawet z wysokości 1,5 metra.

W ramach projektu placu zabaw, którego powierzchnia całkowita wynosi 240 m2, zamontowano różne urządzenia. Dzieci mają do dyspozycji m.in. bujaki na sprężynach, różne huśtawki, pomost wiszący oraz przeplotnie. Wszystkie urządzenia, które wykonane są z wysokiej jakości drewna i stali, posiadają atest zgodny z Polskimi i Europejskimi Normami.

Plac zabaw ogrodzono, a wokół niego nasadzono  zieleń. Koszt całkowity wykonania inwestycji w Gałdowie i Franciszkowie to 183.377,66 zł; połowa tej kwoty pochodzi ze środków Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Identyczny plac zabaw funkcjonuje już przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Wikielcu.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.