a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościKolejne inwestycje w gminie

Kolejne inwestycje w gminie

Kolejne inwestycje w gminie

19 października br. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. „Budowa Centrum Kulturalno -Rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Stradomnie”(O czym pisaliśmy TUTAJ). Na jego realizację gmina otrzyma prawie pół miliona zł.

Wsparcie takie otrzymały projekty z województwa warmińsko-mazurskiego ujęte w działaniu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. W ramach projektu powstanie budynek świetlicy o powierzchni 346 mkw. wraz z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi oraz elektrycznymi. Zbudowany zostanie również zjazd drogowy z drogi powiatowej oraz parking przed świetlicą na 12 miejsc plus jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych oraz chodnik. Powstanie również ogrodzenie oraz zagospodarowana zostanie zieleń.

W dniu dzisiejszym (28.11) wójt podpisał stosowną umowę na realizację ww. inwestycji z Konsorcjum „Budowanie Domów Lech-Bud, Leszek Woźnowski” na kwotę 1.395.000 zł.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na 31 sierpnia 2019 r.

 Tego samego dnia wójt Harmaciński wraz z właścicielem firmy UNIB Danielem Wygonowskim podpisał umowę dotyczącą budowy ścieżki rowerowej łączącej miasto Iława z Kamieniem Małym.

W ramach projektu powstanie ścieżka rowerowa o długości 2 221 metrów łącząca Iławę z Kamieniem Małym. Powstanie również nowoczesny system oświetlenia, w którego skład wejdzie 75 punktów świetlnych LED. Pozwoli to na oszczędność energii, gdyż oświetlenie będzie uruchamiane przez poruszającego się po ścieżce rowerzystę za pomocą czujników ruchu.

Dofinansowanie na realizację projektu z programu RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wyniesie ponad 965 tysięcy, a jego całkowita wartość to 1 935.127,45 zł. Planowany termin ukończenia inwestycji to 30 czerwca 2019 r.

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.