a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościKolejny sukces Gminy Iława

Kolejny sukces Gminy Iława

Kolejny sukces Gminy Iława

W poniedziałek, 27 lutego br. w Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie odbyła się konferencja pn. „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy JST”. Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Celem konferencji było pogłębienie wiedzy o oddziaływaniu władz lokalnych na gospodarkę województwa i roli władz samorządowych w kreowaniu pożądanych kierunków prowadzenia działalności gospodarczej w gminie. Uroczystość ta była również okazją do uhonorowania tych gmin, które w ostatnich latach wykazały największe osiągnięcia w szeroko rozumianym aspekcie zrównoważonego rozwoju. W celu wyodrębnienia gmin, które odnotowały największą dynamikę rozwoju, oparto się na badaniach prof. dra hab. Eugeniusz Sobczaka z Politechniki Warszawskiej. W wyniku współpracy z prof. Eugeniuszem Sobczakiem powstał uszeregowany ranking gmin. Gmina Iława zajęła 7 miejsce w kategorii gmin wiejskich.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.