HomeDla mieszkańcaAktualnościKOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW NOWEJ WSI, KAMIENIA MAŁEGO, KAMIENIA DUŻEGO, SZAŁKOWA, WOLI KAMIEŃSKIEJ, KWIR ORAZ TYNWAŁDU

Prosimy zapoznać się z poniższym komunikatem.

W związku z licznymi pytaniami uprzejmie informujemy, iż pracownicy firmy Iris Telecommunication Poland Sp. z o.o. odwiedzają obecnie mieszkańców Gminy Iława w miejscowościach

Nowa Wieś, Kamień Mały, Kamień Duży, Szałkowo, Wola Kamieńska, Kwiry, Tynwałd

w związku z prowadzonymi pracami projektowymi budowy światłowodowych linii kablowych na terenie Gminy.

Pragniemy podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych – usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową.

Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym  w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy.

Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez operatora projektowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.

Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.

Monika Bohdanowicz

List informacyjny do sołtysów – Iława