a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościKONKURS „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” ROZSTRZYGNIĘTY. NOWA WIEŚ Z GRANTEM OD MARSZAŁKA!

KONKURS „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” ROZSTRZYGNIĘTY. NOWA WIEŚ Z GRANTEM OD MARSZAŁKA!

KONKURS „AKTYWNA WIEŚ WARMII, MAZUR I POWIŚLA” ROZSTRZYGNIĘTY. NOWA WIEŚ Z GRANTEM OD MARSZAŁKA!

28 kwietnia br. został rozstrzygnięty konkurs „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” . W tej edycji konkursu samorząd województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył kwotę 250 tys. złotych dla gmin biorących udział w inicjatywie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazło się sołectwo Nowa Wieś, które na realizację wnioskowanego zadania otrzyma 20 tys. złotych dofinansowania.

W tym roku w Nowej Wsi zostanie zrealizowane zadanie pn. „Galeria sztuki ludowej im. Józefa Kuleszy – plenerowe miejsce spotkań mieszkańców Nowej Wsi – II etap”. Będzie to kontynuacja ubiegłorocznego projektu zrealizowanego z tego samego programu (o czym pisaliśmy TUTAJ).

W ramach inwestycji zostanie wykonana i zamontowana naturalnych rozmiarów rzeźba dawnego Prusa, zbudowany zostanie pomost wędkarsko-widokowy, drewniana tablica informacyjna z wizerunkiem Józefa Kuleszy oraz drewniany „witacz”. Zaplanowano również dalsze nasadzenia roślin tradycyjnych dla terenów wiejskich, w tym nektarodajnych.

Dzięki tej inwestycji miejsce rekreacji nad stawem stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i przybywających do Nowej Wsi turystów. Drewniana rzeźba przedstawiająca postać Prusa, dawnego mieszkańca tych ziem, będzie stanowiła element historyczny Nowej Wsi oraz stanie się kolejnym elementem galerii.

Całkowita wartość zadania wyniesie 25 tys. złotych i zostanie zrealizowana do 30 listopada br.

Zdjęcia ilustracyjne

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.