a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościKONKURS “O LAUR WÓJTA GMINY IŁAWA” ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS “O LAUR WÓJTA GMINY IŁAWA” ROZSTRZYGNIĘTY

KONKURS “O LAUR WÓJTA GMINY IŁAWA” ROZSTRZYGNIĘTY

W maju 2021 roku Placówka Wsparcia Dziennego Gminy Iława ogłosiła ogólnogminny szkolny konkurs literacki “O Laur Wójta Gminy Iława”. Klasy I-III mierzyły się z tematem pn. „Uniwersalne wartości”. Dzieci w swoich pracach poruszały tematy związane z dbaniem o naszą planetę, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, a także wartości jaką jest rodzina.

Jury w składzie Nina Drej (pisarka), Anna Kopaczewska (trenerka pisania) oraz Kamila Gurowska (Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego) po burzliwych obradach wytypowały zwycięzców. 1 miejsce zajęła Natalia Skrajda ze szkoły we Frednowach, 2 miejsce Laura Kraszewska ze szkoły we Frednowach oraz Iwo Szymański także z tej szkoły. 3 miejsce zajęła Magdalena Kłosowska z Wikielca. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Szalkowska, Maciej Wasiewski oraz Alicja Gorzka.

Dla klas IV-VIII temat pracy brzmiał „Powód do życia”. Młodzież dostarczyła bardzo dojrzałe, filozoficzne prace. Ukazywały one jaką wartością jest przyjaźń, rodzina, jak ważne są marzenia w życiu człowieka. 1 miejsce zajęła Amelia Glinka ze Szkoły w Wikielcu, 2 Maja Glinka także z Wikielca, 3 miejsce Katarzyna Kamionka ze szkoły z Gromot oraz Klaudia Kalinowska ze szkoły w Gałdowie. Wyróżnienia trafiły do Gracjana Domerackiego, Michała Kreczkowskiego oraz Nikoli Rólkiewicz.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju dopiero teraz można było wręczyć dzieciom nagrody. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego Kamilą Gurowską odwiedzili szkoły i wręczyli dzieciom nagrody oraz statuetki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.