HomeDla mieszkańcaAktualnościLASECZNO. PODPISANO UMOWĘ NA REMONT SZKOŁY

LASECZNO. PODPISANO UMOWĘ NA REMONT SZKOŁY

W dniu dzisiejszym (27 października br.) Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z właścicielem Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego Budownictwa Tomaszem Nabożnym umowę na remont Szkoły Podstawowej w Lasecznie. Inwestycja ta była długo oczekiwana przez mieszkańców Laseczna. Dzięki pozyskanym środkom doczekała się realizacji.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. I etap obejmuje: wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami i orynnowaniem, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, docieplenie budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę i remont bryły C (przyziemie, parter oraz poddasze użytkowe). Zostanie również przebudowane uzbrojenie działki w pełnym zakresie (przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne). Etap II obejmuje: przebudowę i remont brył A i B (przyziemie, parter i poddasze użytkowe), zagospodarowanie terenu działki, tj. budowa dróg, parkingów, ogrodzenia, zabudowa śmietnika oraz terenów zielonych. Zamontowane zostaną również pompy ciepła i instalacja fotowoltaiczna.

Wartość całkowita zadania wyniesie 2 798 925 zł, z czego 1 058 485 zł będzie pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja zostanie ukończona 31 października 2021 roku, z tym że etap I zostanie wykonany do 31 maja 2021 r.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława