HomeDla mieszkańcaAktualnościLZS  OSA  ZĄBROWO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

LZS  OSA  ZĄBROWO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

TURNIEJ FINAŁOWY  MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WMZ LZS 2018. PIŁKA SIATKOWA KOBIET.

LZS  OSA  ZĄBROWO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W  Hali Sportowej  ZSP  w Rynie   w dniu 27-05-2018. r  rozegrano Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa WMZ LZS 2018 w piłce siatkowej kobiet.

Siatkarki LZS  Osa Ząbrowo  zdobyły tytuł mistrza województwa

w piłce siatkowej. Sukces tym większy ponieważ  siatkarki z Ząbrowa  zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa po raz trzeci z rzędu. Spotkania turnieju finałowego  stały na dobrym poziomie. Podopieczne Krzysztofa Zielińskiego  dotarły do finału po wygraniu grupy półfinałowej   w Ząbrowie  przed dwoma tygodniami. Skład finalistek uzupełniły zespoły MKS Dobre Miasto i reprezentacja Gminy Ryn

Grano systemem „każdy z każdym” zgodnie  z Komunikatem WMZ LZS w Olsztynie dotyczącego spotkań finałowych.

Kolejność spotkań:

1. 1. Gmina Ryn – MKS Dobre Miasto   0 : 2 (8:25) (20:25)
  2. 2. Gmina Ryn – LZS Osa Ząbrowo        0 : 2   (20:25) (7:25)
  3. MKS Dobre Miasto – LZS Osa Ząbrowo 0 : 2 (20:25) (15:25)

Kolejność  po spotkaniach finałowych

1m   LZS Osa Ząbrowo

2m  MKS Dobre Miasto

3m  Gmina Ryn

Najlepszą  siatkarką finałów  została   Monika Gorzka (LZS Osa Ząbrowo).

Drużyny startujące w Finale otrzymały puchary,  dyplomy   i medale za miejsca 1- 3, które wręczył Marek Jaczun- Sekretarz WMZ LZS w Olsztynie

Puchary, medale i statuetkę  ufundowało WMZ LZS w Olsztynie.

Skład LZS Osa Ząbrowo:  Natalia Mejka – kapitan, Kamila Sitnik, Monika Gorzka, Aleksandra Tomaszewska,  Aleksandra Bludau, Martyna Białecka, Rita Łapacz, Zuzanna Świętochowska. Trener: Krzysztof Zieliński.

Z. Patoła

Zdjęcie ilustracyjne.