a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościMątyki mają nową świetlicę

Mątyki mają nową świetlicę

Mątyki mają nową świetlicę

                Wczoraj (11.10) odbyła się uroczystość otwarcia świetlicy wiejskiej w Mątykach. Gmina Iława pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości ponad 62 tysięcy złotych. Wartość całej inwestycji to prawie 600 tysięcy.

Na uroczystości licznie pojawili się mieszkańcy Mątyk, strażacy z miejscowej OSP, licznie przybyli goście z terenu gminy Iława. Nie zabrakło również przedstawicieli samorządów. Na uroczystość przybyli: z-ca dyrektora Dep. Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego- reprezentujący marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego –  Bogdan Bartnicki, Wicestarosta Iławski Stanisław Kastrau, radni i sołtysi gminy Iława oraz przedstawiciele wykonawcy.

Przybyłych gości powitał wójt Gminy Krzysztof Harmaciński. Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście i gospodarz obiektu sołtys sołectwa Mątyki Grażyna Kapuścińska.

W ramach inwestycji świetlica została wyremontowana i rozbudowana o nową część, powstała również nowa kotłownia, wymieniono  instalacje: elektryczną,  centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjną. Inwestycja ta, z całą pewnością wpłynie pozytywnie na lokalną społeczność i przyczyni się do dalszego rozwoju tej części gminy.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.