HomeDla mieszkańcaAktualnościMIEJSKO – GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH w GAŁDOWIE

W dniu 27 maja 2018 roku na boisku w Gałdowie odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W turnieju, organizowanym przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Iławie oraz jednostkę OSP Gałdowo wzięło udział 6 drużyn MDP z terenu Gminy Iława (2 dziewczęce i 4 chłopców)

Na zawodach obecni byli: Krzysztof Harmaciński – Prezes Oddziału
Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Iławie, przewodniczący komisji rewizyjnej
dh Dariusz Kobylski oraz zaproszeni goście.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach:

– rozwinięcie bojowe

– bieg sztafetowy 400m z przeszkodami

Komisja Sędziowska z sędzią głównym bryg. Krzysztofem Tomankiem  na czele  po podliczeniu punktów ogłosiła wyniki :

w grupie dziewcząt:

miejsce I – OSP Ząbrowo

miejsce II – OSP Ławice

w grupie chłopców:

miejsce I – OSP Ząbrowo

miejsce II – OSP Ławice

miejsce III – OSP Wikielec

miejsce IV – OSP Gromoty

Po zakończeniu zawodów Prezes Zarządu M-G ZOSP RP Krzysztof Harmaciński wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody.

Należy także wspomnieć, że na zawody Powiatowe MDP które odbędą się
w dniu 8 czerwca br. na stadionie miejskim w Iławie z terenu Gminy Iława zakwalifikowały się aż 3 drużyny.

opracował: Linkner Łukasz

zdjęcia: Marzena Sochacka-Kuchta