HomeDla mieszkańcaAktualnościMiejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ząbrowie

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ząbrowie

W sobotę 22 czerwca na boisko w Ząbrowie odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy A i C. W zawodach organizowanych przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Iławie oraz jednostkę OSP Ząbrowo udział wzięło 12 drużyn z terenu Gminy Iława
(2 kobiece i 10 męskich).

Na zawodach obecni byli m.in. Krzysztof Harmaciński – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie, Roman Piotrkowski -Przewodniczący Rady Gminy Iława oraz pozostali zaproszeni goście.

Sportowa rywalizacja rozgrywała się w dwóch konkurencjach:

– sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami

– ćwiczeniach bojowych.

Komisję Sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie bryg. Piotr Wlazłowski,
a sędzią głównym zawodów był kpt. Wojciech Kożuchowski. Po podliczeniu punktów komisja ogłosiła wyniki :

w grupie kobiet „C”:

miejsce I – OSP Ławice

miejsce II – OSP Ząbrowo

w grupie mężczyzn „A”:

miejsce I – OSP Gromoty

miejsce II – OSP Franciszkowo

miejsce III – OSP Ławice

Na zawodach zaprezentowały się również „OGNIKI” z OSP Gromoty. Najmłodsi strażacy
w pełnym umundurowaniu wykonali bezbłędnie ćwiczenie bojowe. Z rąk Krzysztofa Harmacińskiego otrzymały puchar oraz medale, zaś od gospodarzy zawodów OSP Ząbrowo słodkie upominki.

Po zakończeniu zawodów Prezes Zarządu M-G ZOSP RP wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz talony na zakup sprzętu strażackiego.

opracował: Linkner Łukasz