a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościMoc pozytywnych emocji na XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach

Moc pozytywnych emocji na XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach

Moc pozytywnych emocji na XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach

W miniony weekend, w Siemianach odbyła się już 13. edycja Festiwalu „Nad Jeziorakiem”. Bardzo atrakcyjny program artystyczny przyciągnął do nowo wybudowanego amfiteatru tłumy widzów.

Licznie przybyłych w piątkowy wieczór gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, wśród których znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor departamentu promocji Urzędu Marszałkowskiego Ryszard Cecot, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz mieszkańcy gminy Iława i turyści. Wójt podkreślił, że jest to historyczna edycja festiwalu, który odbywa się po raz pierwszy w nowym amfiteatrze, który został wybudowany w ramach dużej inwestycji, na którą gmina Iława uzyskała dofinansowanie z RPO WiM na lata 2014-2020.

Pierwszego dnia festiwalu, na deskach sceny w Siemianach pojawili się: zespół Kortsultalsutajad z Estonii (występ gościnny), Michał Wróblewski (laureat Konkursu Młodych Talentów 2017), zespół Graszband, Ania Dąbrowska z zespołem oraz kabaret Ciach, który był jednocześnie gospodarzem wieczoru.

Gwiazdą wieczoru była niewątpliwie Ania Dąbrowska, której koncert był po prostu rewelacyjny. Artystka wykonała swoje największe przeboje i oczywiście nie obyło się bez bisów. Przed Anią wystąpił zespół Graszband, który wykonał specjalnie przygotowany program z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Drugi dzień festiwalu był równie atrakcyjny. Gospodarzem wieczoru była Ewa Błachnio. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: uczestnicy oraz laureaci konkursu Muzycznych Talentów, Czerwony Tulipan, który jest związany z festiwalem siemiańskim od samego początku, Ania Rusowicz z zespołem, Ewa Błachnio i Muzikanty, DE-MONO, a o dobry humor widzów zadbał Kabaret Młodych Panów.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.