a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNarodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Wczoraj, 8 maja miały miejsce uroczyste obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa upamiętniające zakończenie II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez ks. kanonika Jerzego Żochowskiego w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie.

Następnie uczestnicy obchodów oraz Poczty Sztandarowe, prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrą Dętą z iławskiej „Budowlanki” przemaszerowali na cmentarz komunalny przy ulicy Wyszyńskiego. Tam przybyłych gości przywitał gospodarz uroczystości wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Po przywitaniu uczestników rys historyczny przedstawił Jerzy Dziczek. Kolejnym punktem programu był tradycyjny apel poległych, który poprowadził komendant Hufca ZHP w Iławie Maciej Marciniak. Uczestnicy obchodów złożyli też kwiaty i znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

W obchodach wzięli udział: przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich, dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Iława wraz z opiekunami, mieszkańcy miasta i gminy Iława oraz harcerze z Hufca ZHP w Iławie.

Obsługę medyczną zapewnił iławski oddział PCK.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.