a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościNasi sołtysi z wyróżnieniem od marszałka

Nasi sołtysi z wyróżnieniem od marszałka

Nasi sołtysi z wyróżnieniem od marszałka

W Polsce jest ponad 40 tysięcy sołtysów, a na Warmii i Mazurach – 2,5 tysiąca. 9 marca w Ostródzie podczas Samorządowego Dnia Sołtysa stu wyróżniających się przedstawicieli lokalnych społeczności, na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, odebrało z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina symboliczne podziękowania.

W obchodach uczestniczyli prawie wszyscy sołtysi z naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim. Z gminy Iława wyróżnieni zostali: sołtys Kałdun Daniela Wysocka i sołtys Ząbrowa Roman Piękos.

– To święto jest okazją, by docenić wielki trud i wysiłek wkładany w pracę na rzecz rozwoju sołectwa. Stanowicie Państwo wielką armię ludzi aktywnych, pełnych inicjatywy i zapału, zachęcających mieszkańców do wspólnego działania. Jesteście wielką siłą, zmieniającą na co dzień oblicze polskiej wsi – mówił podczas wystąpienia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

W uroczystości wzięło udział około tysiąca osób. Wśród gości byli m.in. arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Obchodom towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”. Spotkanie zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

 

Zdjęcia: archiwum własne/ Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.