a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNOWA WIEŚ CORAZ PIĘKNIEJSZA

NOWA WIEŚ CORAZ PIĘKNIEJSZA

NOWA WIEŚ CORAZ PIĘKNIEJSZA

Miło nam poinformować, że zostało ukończone zadanie pn.Galeria sztuki ludowej im. Józefa Kuleszy – plenerowe miejsce spotkań mieszkańców Nowej Wsi – II etap”. Projekt został zrealizowany w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”.

W ramach inwestycji została wykonana i zamontowana naturalnych rozmiarów rzeźba dawnego Prusa, zbudowany został pomost wędkarsko-widokowy, drewniana tablica informacyjna z wizerunkiem Józefa Kuleszy oraz drewniany „witacz”. Wykonano również dalsze nasadzenia roślin tradycyjnych dla terenów wiejskich, w tym nektarodajnych.

Dzięki tej inwestycji miejsce rekreacji nad stawem stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i przybywających do Nowej Wsi turystów. Drewniana rzeźba przedstawiająca postać Prusa, dawnego mieszkańca tych ziem, stanowi element historyczny Nowej Wsi i jest kolejnym elementem galerii.

Całkowita wartość zadania wyniosła 25 tys. złotych, z czego kwota 20 tys. złotych pochodziła z dotacji i została zrealizowana w terminie.

Share With:
No Comments

Leave A Comment