a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla InwestoraNowe wiaty i altany

Nowe wiaty i altany

Nowe wiaty i altany

Gmina Iława pozyskała kolejne fundusze z samorządu województwa warmińsko-mazurskiego na realizację drobnych inwestycji ważnych dla lokalnej społeczności. Tym razem, w ramach konkursu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, powstała altana przy świetlicy wiejskiej we Franciszkowie i 2 wiaty na terenie boiska sportowego w Nowej Wsi. Koszt tych dwóch inwestycji wyniósł 33.883,64 zł., z czego dofinasowanie z województwa wyniosło 16.000 zł.

Plenerowe miejsce spotkań przy świetlicy wiejskiej we Franciszkowie polegało na budowie altany o powierzchni 24,95 m2wraz z 3 stołami ogrodowymi i 6 ławkami. Teren pod altaną utwardzono kostką betonową o grubości 6 cm.  Koszt budowy, przy współudziale Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kulturalnego i Gospodarczego Franciszkowa, wyniósł 16.343,63 zł, z czego dofinasowanie z samorządu województwa to 8.000 zł.

Wiata

Natomiast zagospodarowanie terenu boiska sportowego w Nowej Wsi polegało na wykonaniu 2 wiat o powierzchni około 25moraz utwardzeniu 75 m2terenu nawierzchni kostką brukową. Każda z wiat zbudowana została z konstrukcji drewnianej z dachem pokrytym z blachodachówki. Kosz inwestycji, przy współudziale Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, to 17.540,01 zł, z czego dofinasowanie z samorządu województwa to 8.000 zł.

wiata

Wykonanie tych dwóch inwestycji przez Gminę Iława pozwoliło zrealizować przedsięwzięcia znaczące dla lokalnych społeczności, które posłużą poprawie jakości ich życia i estetyki otoczenia. Będzie to także doskonałe miejsce spotkań, które  posłuży integracji mieszkańców poszczególnych wsi. Dzięki tym inwestycjom Franciszkowo i Nowa Wieś stały się także bardziej atrakcyjne dla turystów.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.