a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie już otwarte

Nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie już otwarte

Nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie już otwarte

W piątek, 25 października br. zostało otwarte Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie. Na realizację tego zadania gmina pozyskała środki unijne w ramach PROW w wysokości prawie pół miliona złotych.

Na uroczystości licznie pojawili się mieszkańcy sołectwa Stradomno i gminy Iława. Przybyli również przedstawiciele samorządów. Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentował Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski. Obecni byli również: Przewodnicząca Rady Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Zastępcą Andrzejem Brachem, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, radni oraz sołtysi Gminy Iława, przedstawiciele wykonawcy, lokalni działacze oraz przedstawiciele jednostek podległych gminie Iława.

Przybyłych gości powitał Wójt gminy, który w krótkich słowach pogratulował mieszkańcom nowo powstałego obiektu i wyraził nadzieję, że będzie on służył mieszkańcom całej gminy.

W ramach projektu powstał budynek świetlicy o powierzchni 346 mkw. wraz z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi oraz elektrycznymi. Zbudowany został również zjazd drogowy z drogi powiatowej oraz parking przed świetlicą na 12 miejsc plus jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych oraz chodnik. Nasadzono również krzewy i zbudowano ogrodzenie.

Budynek składa się z 2 brył: niższej podpiwniczonej – przeznaczonej  na cele gospodarczo – sportowe i wyższej – stanowiącej salę świetlicy wraz z częścią socjalną

Warto podkreślić, że zamontowano również panele fotowoltaiczne, które zabezpieczą potrzeby energetyczne centrum. W budynku znajduje się nowoczesna ekologiczna kotłownia zasilana paliwem typu Pellet.

W nowo powstałym centrum będą się odbywać zajęcia edukacyjne dla mieszkańców gminy, zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, zajęcia dla seniorów. Powstanie również Klub Książki.

Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum „Budowanie domów” „Lech-Bud” & Firma Budowlana Sławomir Drzymalski. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 395 000 złotych, a dofinansowania – 482 103 złote.

 

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.