a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla turystyKemping w SiemianachNowy kemping w Siemianach

Nowy kemping w Siemianach

Nowy kemping w Siemianach

 

Jezioro Jeziorak – to najdłuższe naturalne jezioro w Polsce (27,5 km). Porastające brzeg akwenu lasy wraz z okolicznymi jeziorami tworzą Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Liczne rozsypane po całym akwenie wyspy są odwiedzane przez rzesze żeglarzy. Jeziorak to raj dla miłośników sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing czy kajakarstwo oraz sprzyjające miejsce dla fanów nurkowania. To także wymarzone miejsce dla wędkarzy, gdyż w wodach Jezioraka żyją sumy, sandacze, szczupaki, węgorze, liny, karasie, karpie i okonie. Jezioro jest terenem polowań bielika i rybołowa. Nad jego brzegami bytują czaple, kormorany i żurawie. W malowniczo położonej krainie, nieopodal wsi Siemiany, znajduje się unikatowe jezioro Jasne. To bezodpływowe jezioro leśne o niespotykanie czystej i przezroczystej wodzie. Do rezerwatu prowadzi bardzo ciekawa leśna ścieżka dydaktyczna. Wśród wielu atrakcji okolic Jezioraka wyjątkowe miejsce zajmuje unikalny w skali światowej Kanał Elbląski. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg wodnych Europy. Łączy jezioro Jeziorak z Zalewem Wiślanym. Wybudowany w latach 1848 – 1872  i zaprojektowany przez holenderskiego inżyniera Georga Jakoba Steenke kanał funkcjonuje do dziś w niezmienionej formie, zadziwiając kunsztem XIX-wiecznej wiedzy inżynierskiej. Genialne rozwiązanie polegało na wybudowaniu na trasie kanału śluz i pochylni, które niwelują różnicę poziomów wody o około 100 metrów. Siemiany to miejscowość z której roztacza się najpiękniejszy widok na Jeziorak. Bardzo dobrze jest to widoczne z wieży widokowej. Walory przyrodnicze i niezwykłość tego miejsca sprawiają, że Siemiany to miejsce o wyjątkowym klimacie co jest potwierdzane przez wielu turystów. Doceniał też  to miejsce pisarz Zbigniew Nienacki, umiejscawiając akcję aż czterech powieści z serii o Panu Samochodziku właśnie tu.

Nad tak malowniczym jeziorem znajduje się kemping, który został wybudowany w roku 2018 dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, dający turystom możliwość komfortowego wypoczynku nad wodą, dzięki kompleksowemu zagospodarowaniu całego terenu. Nasi goście mogą korzystać z nowego mola i plaży, gdzie obok zlokalizowane są place zabaw dla dzieci, siłownia i boisko. Żeglarze otrzymają miejsce do bezpiecznego przycumowania swoich łodzi przy nowym pomoście cumowniczym. Oferujemy pełne zaplecze sanitarne. Zlokalizowany obok amfiteatr to miejsce, gdzie odbywają się imprezy kulturalne, a szczególnie znany i bardzo lubiany Festiwal „Nad Jeziorakiem”.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.