HomeDla InwestoraNowy most w Dziarnach już otwarty

Nowy most w Dziarnach już otwarty

W czwartek, 10 listopada 2016 r. został otwarty nowy most w Dziarnach. Inwestycja była realizowana przez Powiat Iławski, a współfinansowana przez Gminę Iława. Całkowita wartość projektu wyniosła 913.090 zł z czego dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 456.544 zł, a z budżetu Gminy Iława 416.535 zł. Wykonawcą była firma Skanska S.A. Budowa rozpoczęła się 4 sierpnia, a zakończona została 26 października br.
Podczas czwartkowego otwarcia obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Iławskiego – Marek Polański, Wicestarosta – Stanisław Kastrau, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Wójta Bogusław Wylot, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego – Michał Młotek. Licznie na otwarciu pojawili się również radni i sołtysi Gminy Iława.
Na tę inwestycję czekali mieszkańcy. Nowy most poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy i stanie się istotnym czynnikiem rozwoju tej części Gminy Iława.