a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNOWY OBIEKT SPORTOWY GMINY IŁAWA JUŻ GOTOWY

NOWY OBIEKT SPORTOWY GMINY IŁAWA JUŻ GOTOWY

NOWY OBIEKT SPORTOWY GMINY IŁAWA JUŻ GOTOWY

Już niedługo, bo 17 września br. odbędzie się otwarcie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Wikielcu. Wśród zaproszonych gości są m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, lokalni samorządowcy, ale także Zbigniew Boniek oraz Anna i Robert Lewandowscy. Na uroczystość zapraszają gospodarz gminy Iława Wójt Krzysztof Harmaciński oraz Prezes GKS LZS Wikielec Krzysztof Bączek.

Na przeprowadzenie tak dużej inwestycji potrzebne były znaczne środki finansowe. Gmina Iława, na wniosek złożony przez GKS LZS Wikielec,  pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 675 100 zł, a wartość całej inwestycji to ok 1,5 mln zł. W ramach inwestycji powstał budynek klubowy, w którym znajdują się: biuro klubu, sala konferencyjna na 50 osób, pokój obserwatora, toalety, szatnie dla drużyn, pokój trenera oraz pokój dla sędziów. Rozbudowane zostały również trybuny, gdzie obecnie może zasiąść nawet 598 kibiców.

Jak podkreśla Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński nowo wybudowany obiekt to sportowa wizytówka Gminy Iława.

Share With:
No Comments

Leave A Comment