a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNOWY OBIEKT SPORTOWY W WIKIELCU JUŻ OTWARTY

NOWY OBIEKT SPORTOWY W WIKIELCU JUŻ OTWARTY

NOWY OBIEKT SPORTOWY W WIKIELCU JUŻ OTWARTY

Największa sportowa inwestycja w gminie Iława stała się faktem. W piątek, 17 września w Wikielcu odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego. Licznie przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Na uroczystości pojawili się: pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski, Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadetta Hordejuk, przedstawiciele lokalnych samorządów, radni i sołtysi gminy Iława, prezesi klubów sportowych, władze klubu GKS Wikielec, działacze sportowi, sponsorzy i przyjaciele klubu.

Przybyli goście byli pod dużym wrażeniem przeprowadzonej w Wikielcu inwestycji. Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski nie szczędził ciepłych słów zarówno pod adresem władz klubu jak i samorządu gminy Iława.

To będzie bez dwóch zdań chluba gminy Iława jak i samego Wikielca. Na realizację inwestycji GKS Wikielec pozyskał środki w wysokości 675 100 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotacja pochodzi z programu „Sportowa Polska”, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1.566.898 zł. Z budżetu gminy na tę inwestycję przekazano w formie pożyczki 891.798 zł.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia poprawiły się warunki sportowe i organizacyjne. W nowym obiekcie na parterze powstały szatnie dla drużyn, pokój trenera, pokój dla sędziów, a także pomieszczenie pomocnicze. Na piętrze znalazły się biura, pokój obserwatora, toalety oraz sala konferencyjna na 50 osób, która również może być wykorzystywana do prowadzenia zajęć sportowych. Rozbudowana widownia stadionu powiększyła się do 598 miejsc siedzących.

Tak duża inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Na jej realizację potrzebne były znaczne środki finansowe. Władze GKS-u przy dużej pomocy Urzędu Gminy w Iławie  złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na pozytywną decyzję Ministerstwa i przyznanie środków z programu „Sportowa Polska” niebagatelny wpływ miały działania podjęte przez Posła na Sejm RP Zbigniewa Babalskiego, któremu w imieniu władz samorządowych i sportowych bardzo serdecznie dziękujmy.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.