a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościOBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE – KONKURS MUZYCZNY “…PIEŚŃ UJDZIE CAŁO”

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE – KONKURS MUZYCZNY “…PIEŚŃ UJDZIE CAŁO”

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE – KONKURS MUZYCZNY “…PIEŚŃ UJDZIE CAŁO”

W czasie pokoju, gdy, na szczęście, nie wymaga się od nas walki z bronią w ręku o wolność, mamy wiele okazji do wyrażenia swojej miłości do Ojczyzny. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie od lat kultywuje pamięć o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność, przekazując ją następnym pokoleniom i wzbudzając w młodych sercach patriotyczne uczucia.

GOK Laseczno od 9 lat jest organizatorem Rejonowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej, któremu towarzyszy również konkurs plastyczny. W czasie ośmiu edycji festiwalu impreza odbywała się z udziałem występujących i publiczności. W tym roku nasze działania przenieśliśmy do sieci.
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i wielkich ograniczeń z nią związanych na tegoroczne zaproszenie do udziału w IX Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Dla Ciebie śpiewam, Polsko!” odpowiedziało bardzo wielu uczestników, nie tylko z gminy Iława, powiatu iławskiego, ale także, dzięki formule on-line, z terenu całej Polski.
Wzorem lat ubiegłych, regulamin przewidywał wykonanie dwóch pieśni i piosenek wybranych z szerokiego wachlarza zarówno pieśni o tematyce żołnierskiej, patriotycznej jak i z innej tematyki. W tym roku w repertuarze występujących młodych artystów znalazły się utwory zarówno znanych i cenionych autorów (np. A. Osieckiej, W. Młynarskiego), jak i mniej znane utwory. Wykonania utworów były bardzo zróżnicowane zarówno stylizacyjnie, interpretacyjnie jak i technicznie – od rockowego brzmienia poprzez balladę aż do tzw. „białego śpiewu”. Uczestnicy korzystali zarówno z gotowych aranżacji, ale także samodzielnie akompaniowali do śpiewanych przez siebie utworów. Większość występujących zadbała również o scenografię i stylizację.
Tegoroczny festiwal zaskoczył i zachwycił zarówno zróżnicowanymi wykonaniami, jak i ilością uczestników.
Spośród wszystkich uczestników w tym roku Jury wyłoniło i nagrodziło następujące osoby:
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Aleksandra Gruźlewska – op. muz. Monika Weisgerber
II miejsce – Magdalena Dziewulska – SP im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach , op.muz. Stanisław Kowalkowski
III miejsce – Zofia Sendzikowska – SP im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach, op.muz. Anna Lewicka
Wyróżnienia
– Jagoda Prokop – GCK Kurzętnik, op. muz. Monika Weisgerber
– Julia Kłosowska – op.muz. Monika Weisgerber
– Zespół „Biedroneczki” – SP we Franciszkowie, op.muz. Helena Kulesza
– Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Iławie – op.muz. Anna Waszelewska, Wojciech Wiśniewski

W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce – Julia Rączka – op.muz. Aleksandra Stępień, Marta Świątek-Stanienda
II miejsce ex aequo:
– Krzysztof Sadowski – SP im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach, op.muz. Stanisław Kowalkowski
– Filip Plec – SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie, op.muz. Grażyna Piękos
III miejsce – Maria Gruźlewska – SP im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, op.muz. Monika Weisgerber
Wyróżnienia
– Anastazja Kłosowska – SP im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, op.muz. Monika Weisgerber
– Karolina Maciejewska – SP nr 5 im. Polskich Noblistów w Iławie
– Maja Ossowska – op.muz. Anna Lewicka
-Milena Konieczna – op.muz. Agnieszka Justyna Szumiło
– Wiktoria Szeraszewicz – op.muz. Anna Biskupska

W kategorii szkół średnich i osób dorosłych:
I miejsce – Agnieszka Droma – op.muz. Oliwia Olęcka
II miejsce – Zespół „Canticorum” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie – op.muz. Stanisław Kożuchowski
III miejsce – Klaudia Dudulska – op.muz. Oliwia Olęcka
Wyróżnienia
– Adrianna Ługiewicz – op.muz. Jakub Cybulski
– Zuzanna Nowińska – GCK Kurzętnik, op.muz. Monika Weisgerber

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym IX Rejonowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Dla Ciebie śpiewam, Polsko!” zarówno wszystkim występującym, jak i ich opiekunom! Miejmy nadzieję że za rok festiwal odbędzie się we wcześniejszej formule z bezpośrednim udziałem PAŃSTWA.
Na przestrzeni nadchodzących dni, na profilu FB będziemy zamieszczać fragmenty nadesłanych wykonań.
Dyrektor GOK Laseczno, G. Piękos
(więcej informacji – 784 036 020)

Share With:
No Comments

Leave A Comment