a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR

PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR

PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR

IDEĄ KONKURSU „PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR” JEST WYRÓŻNIENIE ORYGINALNYCH PRZEDMIOTÓW, KTÓRE JEDNOZNACZNIE KOJARZĄ SIĘ Z WARMIĄ I MAZURAMI ORAZ STANOWIĄ ATRAKCYJNĄ PAMIĄTKĘ Z WIZYTY W NASZYM REGIONIE.

Pamiątki są ważnym elementem promocji województwa, kreują jego pozytywny wizerunek. Muszą nawiązywać do atrakcji i tradycji Warmii i Mazur oraz czerpać inspiracje z ich kultury ludowej, historii i przyrody.

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalstwo artystyczne czy wytwory rękodzieła artystycznego. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

Konkurs składa się z dwóch etapów – oceny przez komisję konkursową (do 15 lipca), a następnie oceny przez internautów (od 16 do 31 sierpnia).

– Ta inicjatywa organizowana jest przez nasz samorząd od 2007 roku – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 600 prac. Cieszymy się, że możemy współpracować z artystami nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. I każde dzieło jest ściśle związane z każdym zakątkiem Warmii, Mazur i Powiśla, które są przecież bardzo zróżnicowane pod wieloma względami.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2021 roku.

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko ponad 40 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łuczyńska za pracę „Kubki żeglarskie Warmii i Mazur w kuferku”.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.