Data publikacji: 2022-12-16, 0:00

Ruszyła zbiórka na pogorzelców z Szeplerzyzny

Informujemy, że ruszyła zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Gminę Iława oraz Stowarzyszenie "Przystań" w Iławie na rzecz 6 rodzin z Szeplerzyzny, które tydzień temu w wyniku pożaru straciły dobytek swojego życia. Zbiórka twa na portalu Pomagam.pl. LINK

W wyniku pożaru domu wielorodzinnego w Szeplerzyźnie (gm. Iława) straciło dach nad głową 6 rodzin - łącznie 13 osób. Są wśród nich rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem, rodzina, w której jest niespełna 2-letnie dziecko oraz seniorzy. Budynek, w którym zamieszkiwali, niestety nie był ubezpieczony.

Dobrą wiadomością jest to, że dom nadaje się do odbudowy. I w tej odbudowie chcemy pomóc. Dlatego też Gmina Iława i Stowarzyszenie „Przystań” z Iławy ogłaszają tę właśnie zbiórkę pieniędzy. Bardzo prosimy o wpłaty i udostępnianie zbiórki wszystkim ludziom dobrej woli. Szacujemy, że na ten cel potrzeba ok. 1 mln zł.

Cieszy, że pomóc pogorzelcom chce wiele osób indywidualnych, przedsiębiorców i lokalny samorząd. Są również osoby i firmy, które deklarują pomoc przy odbudowie poprzez bezpłatne wykonanie części prac. Razem możemy pomóc pogorzelcom z Szeplerzyzny.

Zbiórka twa na portalu Pomagam.pl. LINK