Data publikacji: 2023-05-30, 0:00

Zielony plac zabaw powstanie w Kamionce

Po raz kolejny gmina skorzysta ze środków samorządu województwa. Za pozyskane środki zostanie zrealizowany projekt w ramach konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur w 2023 r.” Stosowną umowę podpisał 29 maja br. z Marszałkiem Województwa Gustawem Markiem Brzezinem Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński przy kontrasygnacie Skarbnik Marleny Baranowicz-Rak.

W Kamionce, nad jeziorem Szymbarskim zostanie zbudowany zielony plac zabaw. W ramach zadania zostanie zakupione i zainstalowane urządzenie zabawowo-zręcznościowe, zostaną przeprowadzone roboty ziemne oraz powstanie zielony szpaler kolorowych krzewów ozdobnych o długości 35 m. Jest to kontynuacja poprzedniego projektu, w ramach którego został zagospodarowany i posprzątany teren oraz powstała plaża.

Całkowita wartość zadania wyniesie nieco ponad 60 tys. zł, a wartość dotacji to 30 tys. zł. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca września br.