Data publikacji: 2023-06-05, 0:00

Dzień Dziecka w Siemianach

W sobotę 3 czerwca odbył się w Siemianach Gminny Dzień Dziecka. W imprezie uczestniczyły dzieci z całej gminy Iława oraz dzieci spędzające weekend w Siemianach z różnych stron Polski.

Uroczystość otworzyli: Sołtys Karina Cyganowska wraz z Wójtem Gminy Krzysztofem Harmacińskim, zastępcą Wójta Andrzejem Brachem i Przewodniczącą Sejmiku Wojewódzkiego - Bernadettą Hordejuk.

Na dziecko czekała masa atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, konkursy z nagrodami, lody, popcorn, słodki poczęstunek. Panie animatorki prowadziły gry i zabawy, malowały dzieciom buzie, robiły figurki z balonów i puszczały z dziećmi bańki mydlane. Każde dziecko dostało upominek od organizatorów. Dla dorosłych przygotowane było stoisko z regionalnymi potrawami, kawą, ciastem i kiełbaskami z grilla. Przygotowana była także loteria fantowa z nagrodami. Pogoda i frekwencja nie zawiodły.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Dzieciom i rodzicom bardzo dziękujemy za to, że zechcieli spędzić z nami to wyjątkowe popołudnie, zaproszonym gościom za obecność.

Organizatorami byli sołtys i Rada Sołecka wsi Siemiany. Imprezę patronatem objął Wójt Gminy Iława.

Do zobaczenia za rok.