Data publikacji: 2022-08-07, 0:00

Mieszkanka Karasia przeżyła 100 lat!

Odsłuchaj

Mieszkanka Karasia, pani Monika Rosińska obchodzi dzisiaj, 7 sierpnia 100 lat! Na jubileuszu pojawili się liczni goście, sołtys sołectwa Karaś Monika Łukaszewska oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

W czasie wojny Pani Monika przebywała w Grudziądzu na robotach. Do Karasia przybyła tuż po wojnie z Małych Bałówek (obecnie gmina Kurzętnik) i zajęła gospodarstwo na tzw. „Ziemiach Odzyskanych”. Jak podkreśla jej syn, Jan Rosiński - Radny Gminy Iława, wykazała się dużą odwagą, bo była jeszcze wtedy sama. W 1947 roku wyszła za mąż i już z mężem wspólnie prowadzili 9. hektarowe gospodarstwo. Państwo Rosińscy doczekali się pięcioro dzieci, ośmioro wnuków oraz pięcioro prawnuków.

Z okazji jubileuszu wójt Harmaciński wręczył dostojnej jubilatce bukiet kwiatów, upominki oraz list gratulacyjny. Przekazał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Życzymy pani Monice zdrowia, pomyślności i pogody ducha.

Wszystkiego dobrego!

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur