Data publikacji: 2022-09-30, 0:00

Mistrz Europy z Dziarn

Odsłuchaj

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Iława mieliśmy przyjemność gościć młodego zawodnika trenującego dyscyplinę sportową wioślarstwo Damiana Józefowicza. Zawodnik został uhonorowany przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego listem gratulacyjnym oraz drobnymi upominkami.

Damian Józefowicz – pochodzący z miejscowości Dziarny w gminie Iława dwudziestodwuletni wioślarz, wychowanek Klubu Wioślarskiego Wir, podopieczny trenera Pawła Pierczyńskiego. Laureat Stypendium Wójta Gminy Iława w latach 2016, 2017, 2018 oraz 2019. Od 2017 roku reprezentant barw Posnanii Poznań, do której przeszedł już w I klasie szkoły średniej. Obecnie student poznańskiej AWF.

Największym dotychczasowym osiągnięciem Damiana jest Złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Belgii we wrześniu tego roku. Wśród licznych sukcesów wychowanka WIR-u możemy znaleźć m.in.: 2 miejsce w finałach Mistrzostw Europy Juniorów w Niemczech oraz III m-ce Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 r., I m-ce Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r. W roku ubiegłym pięciokrotny Mistrz Polski!!! W 2020 r. trzykrotny Mistrz Polski, jednokrotny Vice mistrz oraz zdobywca III miejsca.

Przed zawodnikiem Posnanii w tym roku jeszcze regaty kwalifikacyjne do kadry narodowej, a przyszły 2023 rok to już walka o zdobycie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur