a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

POLISH RUN 2020

POLISH RUN 2020

ZASADY OGÓLNE WIRTUALNEGO POLISH RUN 2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dom Polski Wschodniej w Brukseli podjął się organizacji kolejnej edycji polskiej imprezy biegowej Polish Run. Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie  po raz pierwszy  w wyjątkowej, zmienionej formule. W tym roku nie spotkamy się razem na starcie i nie przekroczymy wspólnie linii mety, stając ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie. „Run whenever and wherever you are” – to tegoroczna idea biegu (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny. Uczestnicy będą realizować dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami.

Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędą się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest udokumentowane ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

Poniżej przedstawiamy ogólne zasady uczestnictwa w zawodach. Niemniej zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją regulaminu zawodów.

 • W Biegu prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu  ukończą 15 lat.
 • Organizator dopuszcza start zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem bezpośrednim oraz z napędem pośrednim (np. hand-bike) oraz typu rim-push.
 • Zawodnik może odbyć bieg w dniach 10 – 20 lipca 2020 roku.
 • Zgłoszenie uczestnictwa możliwe będzie od 10 czerwca do 20 lipca 2020 roku.
  Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza na stronie https://zapisy.sts-timing.pl/632/
 • Długość biegu wynosi 10 km.
 • Zawodnik może dystans 10 km pokonać w dowolnym terenie.
 • Dystans można pokonać na dwa sposoby:
  – Biegnąc “od startu do mety”, pokonując jednorazowo 10 km
  – “Na raty”. Dystans 10 km rozkładając na dowolne 2 dni. Suma 2 biegów musi dać łącznie dystans 10 km. 2 dni startowe muszą zawierać się w datach 10 – 20 lipca 2020 roku.
 • Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem rejestrującym czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem.
 • Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik wypełniając formularz opublikowany przez Organizatora.
 • Zgłoszenie wyniku wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Liczy się wynik, który będzie udokumentowany na zdjęciu/zrzucie ekranu. Jeżeli Uczestnik przebiegnie np. 11 km, w wynikach będzie widniał czas z 11 km, dlatego Uczestnik powinien zrobić wszystko, aby przebiec jak najbliżej dystansu 10 km, jednocześnie pamiętając, że 10 km to minimalny dystans pozwalający na klasyfikację w Biegu.
 • Zgłoszenie uzyskanego wyniku można wpisać tylko raz. Zgłoszenia niepełne nie będą brane pod uwagę.
 • Ze względów na specyficzne warunki i zasady rozgrywania Biegu apelujemy do przestrzegania zasad fair play. Zwracamy uwagę na samodzielne pokonanie wskazanego dystansu biegiem lub marszem. Niedopuszczalne jest pokonywanie dystansu na rolkach, rowerze, hulajnodze czy w sposób inny niż na własnych nogach. Wyjątkiem są osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach.

http://www.polishrun.eu/pl/aktualnosci/zasady-ogolne-wirtualnego-polish-run-2020

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.