a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPosiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie

W środę 17 kwietnia 2019 r. na Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Iława odbyło się pierwsze w tym roku Posiedzenie Zarządu Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iławie.

Posiedzenie otworzył Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Iławie a zarazem Wójt Gminy Iławy dh Krzysztof Harmaciński. Prezes przedstawił punkty zebrania oraz powitał zaproszonych gości i członków Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego.

Jednym z przewodnich tematów posiedzenia było podsumowanie przebiegu zebrań sprawozdawczych na terenie gminy Iława za rok 2018. Zebrania odbyły się w 14 jednostkach OSP Gminy i Miasta Iława. Podczas zebrań przedstawione zostały sprawozdania z działalności za rok 2018 dotyczące min: funkcjonowania jednostek, ilości druhów w jednostce, stanu ich wyszkolenia, zakupionego sprzętu, sytuacji finansowej jednostki.

Kolejnym punktem zebrania było ustalenie terminów zawodów sportowo – pożarniczych. Po dyskusji ustalono, iż zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbędą się dnia 9 czerwca br. w Rudzienicach, natomiast Miejsko – Gminne Zawody Sportowo –Pożarnicze Seniorów 22 czerwca br. w Ząbrowie.

Dzień Strażaka połączony z uroczystym przekazaniem pojazdu ratowniczo – gaśniczego odbędzie się 18 maja w Ławicach o godzinie 14:30.

Po ustaleniu terminów i omówieniu bieżących spraw, głos zabrał Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego dh Krzysztof  Harmaciński, który wręczył podziękowania służbom współpracującym z jednostkami ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Iława.

Opracował: Linkner Łukasz

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.