a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPowstaną Otwarte Strefy Aktywności w czterech miejscowościach.

Powstaną Otwarte Strefy Aktywności w czterech miejscowościach.

Powstaną Otwarte Strefy Aktywności w czterech miejscowościach.

W dniu dzisiejszym (12 marca) Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał umowy dotyczące budowy Otwartych Stref Aktywności. Wartość podpisanych umów wyniosła ponad 240 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Leader-PROW na lata 2014-2020 w wysokości 126.679 zł. Termin ukończenia inwestycji ustalono na 31 maja br.

Obiekty takie powstaną aż w czterech miejscowościach naszej gminy. O Otwarte Strefy Aktywności, czyli miejsca służące rekreacji, uprawianiu sportu oraz sąsiedzkiej integracji wzbogacą się miejscowości: Wikielec, Gałdowo, Szymbark oraz Tynwałd.

                W Wikielcu powstanie Otwarta Strefa Aktywności w wariancie rozszerzonym. Zamontowana będzie siłownia plenerowa, w skład której wejdzie 6 urządzeń (4 urządzenia pojedyncze i 2 podwójne). Będzie również zbudowana strefa relaksu, która będzie wyposażona w 5 ławek z oparciem, stolik szachy/warcaby, stół do tenisa, dwa stojaki na rowery i kosz na śmieci. Ponadto mieszkańcy będą mogli skorzystać z placu zabaw, który będzie się składał z: dużego i małego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, 2 bujaków na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń. Całość będzie ogrodzona i zostaną nasadzone krzewy.

                W Gałdowie, Szymbarku oraz Tynwałdzie powstaną Otwarte Strefy Aktywności w wariancie podstawowym. Zostaną zbudowane strefy relaksu wyposażone w 3 ławki z oparciem, stół do tenisa, 5- stanowiskowy stojak na rowery i kosz na śmieci. Zamontowane zostaną również place zabaw, które będą składać się z dużego zestawu sprawnościowego, zestawu zręcznościowego trójbocznego, pomostu wiszącego, bujaka na sprężynie i tablicy informacyjnej z regulaminem korzystania z urządzeń.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.