a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPoznajmy folklor naszych narodów

Poznajmy folklor naszych narodów

Poznajmy folklor naszych narodów

Tegoroczny XXII Festiwal Folklorystyczny pn. „Spotkania z folklorem” został poprzedzony konferencją (26 lipca) pn. „Poznajmy folklor naszych narodów” i warsztatami wokalno-tanecznymi pn. „Na ludową nutkę”, w których uczestniczyły zespoły z naszej gminy („Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa”) i zaprzyjaźnionej gminy litewskiej Pagegiai (zespół „Kamana”). Zarówno konferencja, jak i warsztaty odbywały się w ramach projektu „Muzyka bez granic- kultura i tradycja gmin partnerskich: Gminy Iława i Gminy Pagegiai- Litwa”- współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Zajęcia prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, przy akompaniamencie Michała Stadnickiego. Powstały program artystyczny został zaprezentowany na XXII Spotkaniach z Folklorem.

 

Tekst: GOK Laseczno

Zdjęcia: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.