HomeDla mieszkańcaAktualnościPRO MUSICA ANTIQUA ZAGRAŁA W LASECZNIE

PRO MUSICA ANTIQUA ZAGRAŁA W LASECZNIE

W niedzielę, 19 września w kościele w Lasecznie odbył się koncert olsztyńskiego zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua. Koncert odbył się w ramach programu „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”.

Koncert poprowadził prof. Leszek Szarzyński – założyciel, kierownik artystyczny i menedżer zespołu. W programie koncertu znalazły się utwory od Baroku do Współczesności. Niezapomniany występ i moc emocji dostarczyła sopranistka Ewa Alchimowicz-Wójcik.

Wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Organizatorami koncertu byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.