a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościRegionalne Święto Mleka z Mlekovitą 2018

Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą 2018

Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą 2018

W pogodne, sobotnie popołudnie rozpoczęło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą w Wikielcu. Przybyłych na festyn powitał ze sceny Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Dyrektor lubawskiego oddziału Mlekovity Irena Durlik.

Później przyszła pora na wręczanie dyplomów i statuetek. Wyróżnieni zostali m.in. dostawcy za bardzo dobre wyniki w produkcji mleka. Wręczone zostały również honorowe statuetki Mlekovity przez dyrektor lubawskiego oddziału firmy Małgorzatę Durlik. Wyróżnienia te przyznano: Wójtowi Gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu, Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawowi Markowi Brzezinowi, Senator Bogusławie Orzechowskiej, Łukaszowi Sajewskiemu z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Bolesławowi Niemkiewiczowi – prezesowi zarządu ZUK w Suszu oraz Bolesławowi Dzikowi – emerytowanemu pracownikowi Mlekovity.

Nie obyło się również bez tradycyjnego konkursu w piciu mleka na czas. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Cichorek, który potrzebował nieco ponad 15 sekund na wypicie 1 litra mleka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, w tym zapas mleka, a zwycięzca bardzo atrakcyjną nagrodę.

Po konkursie przyszła pora na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się: zespół Abba Come Back, Mirek Deredas jako Elvis Presley oraz zespół Cygańskie Gitary. Imprezę zakończyła zabawa pod chmurką. Podczas trwania festynu organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje takie jak: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wesołe miasteczko oraz liczne kramy.

Organizatorami tegorocznego Święta Mleka byli: Gmina Iława, GOK Laseczno, Rada Sołecka wsi Wikielec, OSP Wikielec. Partnerem imprezy była firma „Mlekovita”.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.