a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościSamorządowy Dzień Sołtysa 2017

Samorządowy Dzień Sołtysa 2017

Samorządowy Dzień Sołtysa 2017

Już niedługo, bo 11 marca przypada święto sołtysów, dlatego samorząd województwa, by docenić ich pracę, zorganizował spotkanie, które odbyło się w piątek 3 marca. W hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie zgromadziło się ponad tysiąc gości.

W obchodach uczestniczyli prawie wszyscy sołtysi z naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim.

Wśród 33 wyróżnionych przez marszałka osób znalazła się Grażyna Kapuścińska, sołtys wsi Mątyki.

Podczas uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Prof. Stanisław Achremczyk opowiedział o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Uroczystość zwieńczył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

 

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.