a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościSamorządowy Dzień Sołtysa

Samorządowy Dzień Sołtysa

Samorządowy Dzień Sołtysa

29 marca w  hali wystawienniczej Expo Mazury w Ostródzie samorząd województwa Warmińsko-Mazurskiego zorganizował spotkanie z okazji Święta Sołtysa. W obchodach uczestniczyli prawie wszyscy sołtysi z naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim.

Podczas uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył wyróżnienia sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjującym działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów np. „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”, „Eko-sołectwo”.

Wśród wyróżnionych przez marszałka osób znaleźli się sołtys sołectwa Radomek Paweł Gentzig i sołtys sołectwa Dół Ryszard Buczkowski. Serdecznie gratulujemy!

Piątkowa uroczystość była również doskonałą okazją do promocji Gminy. Pracownicy Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji przygotowali stoisko promocyjne, gdzie odwiedzający mogli otrzymać materiały promocyjne i zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną gminy.

Uroczystość zakończył występ Zenona Martyniuka.

Tekst: Robert Jankowski, zdjęcia: Robert Jankowski&Urząd Marszałkowski

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.