a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościSAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI 2020

SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI 2020

SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI 2020

W dniu 5 lipca 2021 r. w Zespole Szkół nr 13 w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów w ramach Ogólnopolskiego Programu ,,Samorządowy Lider Edukacji”.

Program ,,Samorządowy Lider Edukacji” promuje te samorządy, które podejmują różnorodne działania na rzecz rozwoju lokalnej edukacji, nauki i kultury, z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, gospodarczych i społecznych.

W roku 2020 (w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią covid 19 wręczenie wyróżnień odbyło się dopiero w lipcu br.) wyróżnionych zostało 75 jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów, województw). Wśród wyróżnionych znalazła się również Gmina Iława, która otrzymała certyfikat zwyczajny.

W szczególny sposób został uhonorowany także wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który za dotychczasowy wkład w rozwój lokalnej edukacji otrzymał Medal Edukacyjny „Samorządowiec 30-lecia”.

Komisja Certyfikacyjna Programu pod kierownictwem prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego doceniła też pracę Szkoły Podstawowej im. Michała Lengowskiego w Rudzienicach, która to szkoła znalazła się w prestiżowym gronie 20 najlepszych szkół i placówek oświatowych działających w certyfikowanych gminach, powiatach i województwach.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.