a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościŚcieżka rowerowa już otwarta

Ścieżka rowerowa już otwarta

Ścieżka rowerowa już otwarta

                W piątek, 9 sierpnia w Kamieniu Małym miała miejsce uroczystość otwarcia ścieżki rowerowej łączącej Kamień Mały z Iławą. Jest to realizacja zadania wynikająca z porozumienia międzygminnego dwóch samorządów: gminy i miasta Iława. Gmina Iława zbudowała ścieżkę leżącą  w jej granicach administracyjnych, a w następnym etapie miasto wybuduje ścieżkę w swoich.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście. Marszałka województwa reprezentowała Anna Nakielska Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Zastępca Starosty Iławskiego Marek Polański, pracownicy Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wola Kamieńska Beata Grzechnik, radni i sołtysi Gminy Iława oraz wykonawca inwestycji właściciel firmy UNIB Daniel Wygonowski.

Na początku uroczystości Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński powitał przybyłych gości i wręczył podziękowania dla wszystkim zaangażowanym w inwestycję osobom. Uroczystego poświęcenia nowopowstałej ścieżki rowerowej dokonał Ks. Kan. Jarosław Hossa.

W ramach projektu powstała ścieżka rowerowa o długości 2 221 metrów łącząca Iławę z Kamieniem Małym. Zainstalowany został również nowoczesny system oświetlenia, w którego skład weszło 75 punktów świetlnych LED. Pozwoli to na oszczędność energii, gdyż oświetlenie uruchamiane  jest przez poruszającego się po ścieżce rowerzystę za pomocą czujników ruchu.

Dofinansowanie na realizację projektu z programu RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wyniosło ponad 965 tysięcy, a jego całkowita wartość to 1 935.127,45 zł.

Nowa ścieżka z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa tej części gminy i zwiększy jej potencjał turystyczny.

Tekst i zdjęcia: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.