a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościSKWEREK UPAMIĘTNIAJĄCY HISTORIĘ ZĄBROWA

SKWEREK UPAMIĘTNIAJĄCY HISTORIĘ ZĄBROWA

SKWEREK UPAMIĘTNIAJĄCY HISTORIĘ ZĄBROWA

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ząbrowa wzięło udział w konkursie grantowym “Działaj Lokalnie” zorganizowanym przez Polską Akademię Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Przystań w Iławie. Na konkurs przygotowaliśmy projekt pt “Skwerek upamiętniający historię Ząbrowa”, który został przez komisję oceniony pozytywnie, a jego realizacja trwa od 1 lipca 2021r do 30 września 2021r. W Ząbrowie jest skwerek upamiętniający historię Ząbrowa. Na skwerku znajduje się historyczny kamień pamiątkowy i tablica przedstawiająca zabytki Ząbrowa. W tym roku postanowiliśmy skwerek ozdobić pięknymi rzeźbami, wykonanymi na warsztatach pod kierunkiem rzeźbiarza pana Marka Kałuży. Wszystkich tych, którzy interesują się sztuką ludową, którym to miejsce na Ziemi jest drogie zapraszamy do współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Ząbrowa w celu wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich, których efektem będą płaskorzeźby i rzeźby upiększające skwerek historii Ząbrowa. Koordynatorem projektu jest Danuta Śliżewska.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.