HomeDla mieszkańcaAktualnościPrawie 100 tysięcy na sprzęt ratowniczy dla OSP

Prawie 100 tysięcy na sprzęt ratowniczy dla OSP

14  listopada br. w Urzędzie Gminy Iława  obyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej gminy Iława .

Do jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Iława trafił między innymi taki sprzęt jak: zestawy ratownictwa medycznego, defibrylatory AED, agregat prądotwórczy , detektory wielogazowe, piły ratownicze oraz sprzęt ratownictwa drogowego.

Zakup o łącznej wartości 99 630,61 tyś zł. (1 proc. tej kwoty stanowią wkład własny gminy Iława) udało się sfinansować dzięki dofinansowaniu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zgodnie z założeniami dysponenta funduszu środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia przede wszystkim do ratownictwa medycznego i drogowego.

W przekazaniu sprzętu udział wzięli:

– Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński,

– Komendant Powiatowy PSP bryg. Piotr Wlazłowski,

– Komendant Gminny OSP Linkner Łukasz.

Opracował: Linkner Łukasz

Zdjęcia: Robert Jankowski