a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościSTRAŻACY Z ŁAWIC OTRZYMALI TORBĘ RATOWNICZĄ

STRAŻACY Z ŁAWIC OTRZYMALI TORBĘ RATOWNICZĄ

STRAŻACY Z ŁAWIC OTRZYMALI TORBĘ RATOWNICZĄ

W czwartek, 30 września br. druhów z OSP Ławice odwiedził dyrektor olsztyńskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie Henryk Żuchowski. Wśród przybyłych do Ławic gości znaleźli się również Senator RP Bogusława Orzechowska, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Z-ca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Adam Jastrzębski, Z-ca Komendanta Powiatowej PSP w Iławie Krzysztof Tomanek, radny gminy Iława Andrzej Kozicki oraz sołtys sołectwa Ławice Jerzy Olek. Gospodarzami uroczystości byli Prezes OSP Ławice Sylwester Grochowiecki, Naczelnik OSP Ławice Sławomir Maraszek wraz z druhnami i druhami OSP Ławice.

Przybyłych do Ławic gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w swoim krótkim przemówieniu podkreślił ważną społecznie rolę jaką odgrywają strażacy OSP. Zaznaczył również, jak ważne jest inwestowanie w profesjonalny sprzęt służący strażakom. Następnie głos zabrał dyrektor olsztyńskiego oddziału KRUS w Olsztynie Henryk Żuchowski oraz Senator RP Bogusława Orzechowska, która przekazała strażakom wąż strażacki. Następnie został przekazany przez dyrektora KRUS strażakom zestaw ratownictwa przedlekarskiego oraz list gratulacyjny. Dyrektor Żuchowski podziękował druhom za ich ofiarną służbę, trud i pracę na rzecz społeczności lokalnej gminy Iława w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Życzył im również, aby przekazana torba ratownicza służyła im jak najczęściej do ćwiczeń, a jak najrzadziej do niesienia pomocy.

Wszystkim strażakom OSP życzymy bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.