a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościŚwięto Dla Fanów Jeździectwa W Tynwałdzie

Święto Dla Fanów Jeździectwa W Tynwałdzie

Święto Dla Fanów Jeździectwa W Tynwałdzie

Święto Dla Fanów Jeździectwa W Tynwałdzie

Bardzo dużą popularnością cieszą się IV Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. W sobotę i w niedzielę (1-2.06) do Leśnego zacisza w Tynwałdzie, gdzie odbywają się zawody przybyła rekordowa liczba zarówno uczestników jak i fanów jeździectwa. W tym roku zawody odbywają się przez dwa dni.

Uroczystego otwarcia zawodów 1 czerwca dokonał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Konkurs odbywał się w 5 kategoriach od konkursu debiutanckiego (przeszkody do 40 cm) do konkursu klasy N, gdzie zawodnicy musieli pokonać przeszkody o wysokości do 120 cm.

Okolicznościowe statuetki oraz drobne upominki wręczał zwycięzcom poszczególnych konkurencji wójt Harmaciński.

Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla publiczności. W przerwach między konkurencjami odbywały się konkursy dla widzów, można było się pokrzepić pyszną grochówką, odbyć przejażdżkę kucykiem. Dużym powodzeniem cieszyło się również mini zoo, gdzie można było zobaczyć zwierzęta takie jak: bażanty, pawie, daniele, muflony.

Organizatorami zawodów byli: Leśne Zacisze oraz Gmina Iława.

Oto najlepsi w poszczególnych klasach w pierwszym dniu:

  • debiuty – Jagoda Majewska (koń Liman);
  • mini LL – Zuzanna Machnik (Karino);
  • licencyjny – Karolina Zielonka (Westa);
  • dwufazowy – Alicja Soroka (Irys);
  • OWST z jokerem – Alicja Soroka (Irys);
  • zwykły – Karolina Hartman-Hanis (Culumbus).

Pełna klasyfikacja TUTAJ.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.