a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościŚwięto Indyka (Aktualizacja – FILM)

Święto Indyka (Aktualizacja – FILM)

Święto Indyka (Aktualizacja – FILM)

W niedzielne popołudnie, 24 czerwca na stadionie w Nowej Wsi odbyło się Święto Indyka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Włodzimierz Olszewski – Prezes Spółki FARMER oraz Krystyna Ziejewska – Prezes Krajowego Związku Producentów Rolnych.
Z pewnością na brak atrakcji licznie przybyli goście nie mogli narzekać. Na gości czekały m.in. degustacje potraw z indyka. Nowością tegorocznych obchodów były kulinarne potyczki VIP-ów, w których udział wzięli Marszałek Brzezin i Wójt Harmaciński. Odbył się również konkurs Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwsze miejsce zajęło KGW Gromoty, drugie KGW Nowa Wieś, natomiast trzecie miejsce zajęły exquo KGW z Kałdun, Gulbia i Gałdowa.
Organizatorzy zadbali również o strawę dla ducha. Na scenie w Nowej Wsi dwukrotnie pojawił się zespół „Guzik”, a wieczorem wspaniały koncert dał zespół „Babsztyl Country”. Obchody uświetniły również swoim występem „Gosposie”. Odbyły się również występy artystyczne i zabawy dla dzieci i dorosłych zorganizowane przez GOK Laseczno.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Iława, Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych Izba Gospodarcza, Regionalna Grupa Producentów Drobiu Farmer Iława, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, GOK Laseczno, sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Nowa Wieś.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.