a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Symbole Narodowe

Symbole Narodowe

Z okazji świąt państwowych: Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Pracy w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski – 27 kwietnia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z SP Ząbrowo zorganizował uroczystość pn. „Symbole Narodowe”.
W odświętny nastrój spotkania wprowadził  publiczność chór „Poranek” z SP Ząbrowo (opiekun Grażyna Piękos) pięknym wykonaniem utworu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” . Gości przywitała Oktawia Laskowska z GOK Laseczno i dyrektor SP Ząbrowo Joanna Marciniak, które  słowach skierowanych do młodzieży zwróciły  uwagę na znaczenie symboli narodowych oraz wskazały na sposoby wyrażania patriotyzmu w czasie pokoju. Głos zabrał też z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot, który przybył na imprezę w towarzystwie Henryka Szabelskiego (kier. Wydz. Edukacji UG Iława) i Roberta Jankowskiego (Dział Promocji UG Iława). W dalszej części  w wykonaniu Wiktorii Matusiak, Malwiny Makowskiej oraz Macieja Pleca usłyszeliśmy piękny wiersz K.I. Gałczyńskiego pt. „Pieśń o fladze”. Odbyły się również prelekcje na temat Flagi państwowej, Godła oraz Hymnu. Przedstawili je pracownicy GOK-u: Jerzy E. Piotrowski i Oktawia Laskowska. Prelekcje były wspomagane prezentacją multimedialną oraz nagraniami audio.
Prelekcją nt. Konstytucji 3 Maja wygłosił Kazimierz Skowroński, nauczyciel historii w SP Ząbrowo, po czym raz jeszcze zaprezentował się chór „Poranek” z utworem „Witaj majowa jutrzenko”. Akompaniowali mu muzycy z zespołu „And Bench”, który przyjechał z SP nr 5 w Iławie i wraz z wokalistkami wykonał jeszcze dwa utwory. Zespołem kieruje Anna Waszelewska, nauczyciel iławskiej „piątki”. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Spotkanie było ciekawą lekcją patriotyzmu dla wszystkich obecnych. Publiczność pożegnał „Poranek” pieknym wykonaniem piosenki pt.„Wokół nas”
O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna, scena i widownia] zadbali instruktorzy GOK Laseczno.
Organizatorzy dziękują Kseni Jakubowskiej za przygotowanie dekoracji sceny.

Tekst i zdjęcia – GOK Laseczno

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.