a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualności(AKTUALIZACJA) Sympozjum popularnonaukowe pn. „dorobek prof. Emila von Behringa Wielkiego Noblisty z Małych Ławic w 100. rocznicę śmierci” – Foto i Videorelacja

(AKTUALIZACJA) Sympozjum popularnonaukowe pn. „dorobek prof. Emila von Behringa Wielkiego Noblisty z Małych Ławic w 100. rocznicę śmierci” – Foto i Videorelacja

(AKTUALIZACJA) Sympozjum popularnonaukowe pn. „dorobek prof. Emila von Behringa Wielkiego Noblisty z Małych Ławic w 100. rocznicę śmierci” – Foto i Videorelacja

W czwartkowe popołudnie w Ławicach odbyło się Sympozjum Behringowskie. Organizatorami tego wydarzenia byli: Fundacja im. Emila von Behringa, Wójt Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Sołectwa Ławice, Koło Gospodyń Wiejskich w Ławicach oraz OSP w Ławicach.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy ekumenicznej, którą odprawili Ks. Jerzy Żochowski z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wraz z Ks. Wojciechem Płoszkiem z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie.

Licznie przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w Słowie Wstępnym przedstawił sylwetkę Wielkiego Noblisty.

Następnie odbyły się wykłady: prof. Stanisława Achremczyka – „Noblista z Ławic i nobliści z Prus Wschodnich, Dariusza Paczkowskiego – „Behring jakiego nie znacie”. Ks. Wojciecha Płoszka – „Ewangelicy na Ziemii Iławskiej w 500-ną rocznicę Reformacji” oraz dra Romana Żuralskiego – „Szczepić czy nie szczepić?”.

Sympozjum zakończył występ uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Gromotach.

Po występie zaproszeni goście zwiedzali Izbę Pamięci prof. Emila von Behringa.

 

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.