a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Tynwałdzka Sobótka

Tynwałdzka Sobótka

W sobotę, 23 czerwca w Tynwałdzie odbyła się Tynwałdzka Sobótka. Festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 16.00. Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Bogumiła Kowalska Przewodnicząca KGW Tynwałd. Po uroczystym rozpoczęciu zostały ogłoszone wyniki konkursu na sobótkowy stroik. Obchody uświetniły występy artystyczne dzieci z Szkoły Podstawowej w Rudzienicach oraz zespół „Morawa”.
Tradycyjnie nie obyło się również bez licznych konkursów dla dzieci jak i dorosłych. Później zostały rozstrzygnięte konkursy na najładniejszy wianek sobótkowy oraz została wybrana najpiękniejsza nimfa wodna. Odbyły się również tradycyjne puszczanie wianków na wodę oraz skoki przez ognisko.
Gwiazdą wieczoru był zespół „Harazd”, przy którego występie odbyła się zabawa pod gwiazdami, która trwała do późnych godzin wieczornych.
Organizatorami „Tynwałdzkiej Sobótki” byli: Gmina Iława, Ochotnicza Straż Pożarna w Tynwałdzie, Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie, Sołtys i Rada Sołecka w Tynwałdzie, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.