a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościVII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej – FOTORELACJA (Aktualizacja-wyniki)

VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej – FOTORELACJA (Aktualizacja-wyniki)

VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej – FOTORELACJA (Aktualizacja-wyniki)

W dniach 08-09 listopada 2018 r. w GOK w Lasecznie odbył się VII Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn „Wyśpiewać wolność”, skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych. Festiwalowi towarzyszył konkurs plastyczny pn. “Mój dom, moja wioska- najukochańsza Ojczyzna Polska” oraz koncert z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza była finansowana z projektu Narodowego Centrum Kultury pn. “Wieś szlachetna, wieś zasobna – bogactwo kultury i tradycji”.

Na festiwal przybyli:  Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński , kierownik GOPS Ewelina Tucholska oraz płk Anna Kasprzycka z iławskiego Zakładu Karnego.  Pomysłodawcą imprezy jest Grażyna Piękos – dyrektor GOK w Lasecznie, patronem honorowym Wójt Gminy Iława – Krzysztof Harmaciński. Tematyka imprezy  ściśle wiąże się z obchodami  rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  i  kreuje postawy patriotyczne dzieci, młodzieży i dorosłych . Pierwszego dnia Festiwalu uczestników jak i gości przywitali  Dyrektor GOK Grażyna Piękos  wraz z  wójtem Krzysztofem Harmacińskim,  po którym wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, i Rotę .

W Drugim dniu festiwalu wszystkich uczestników powitał  Wójt Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
W towarzyszącym imprezie koncercie niepodległościowym wzięły udział zespoły: Gosposie, Pełni Werwy z Ławic i Grasz Band– działający przy GOK Laseczno. W trakcie imprezy publiczność mmogła obejrzeć prezentację przedstawiającąm dziej naszej Ojczyzny, bohaterów minionego stulecia.
W festiwalu wzięli udział uczniowie i opiekunowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Ząbrowo, Rudzienice, Gałdowo, Franciszkowo, Ławice, Laseczno, Gromoty, Iława,  Lubawa, Fijewo, Radomno, Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik). Ze względu na dużą ilość uczestników (co bardzo cieszy organizatora) festiwal  przyjął formułę dwudniową. Każdego dnia festiwalu organizatorzy zadbali o  poczęstunek wraz z ciepłymi napojami. Tegoroczne prezentacje zawierały utwory o tematyce patriotycznej piosenki popularne i własne kompozycje. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie:

Joanna Nehring – Roszkowska
Grażyna Piękos
Jerzy E. Piotrowski

przyznało  nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

Lista laureatów konkursu plastycznego pn. “Mój dom, moja wioska- najukochańsza Ojczyzna Polska”

I. Szkoła podstawowa klasy I-III:
1.    Agata Bogucka – MCK Nowe Miasto Lubawskie
2.    Julia Bytner – SP Wikielec

Wyróżnienie: Jagoda Drumińska

II. Szkoła podstawowa klasy I-III:
1.    Anna Olszewska – SP 4 w Iławie
2.    Igor jakubowski – SP Ząbrowo
3.    Nela Gromek – SP Ząbrowo

Wyróżnienia:
1.    Magdalena Kłosowska – ZSP Wikielec
2.    Amelia Neumann – GCKB Samborowo

III. Szkoła podstawowa klasy IV-VIII:
1.    Wiktoria Jarzębowska – SP Franciszkowo i Karolina Janik – SP Laseczno
2.    Praca zbiorowa – GBP Rudzienice
3.    Daria Olszewska – SP Gałdowo i Oliwia Sochacka – SP Szwarcenowo

Wyróżnienia:
1. Amelia Białkowska – SP Rudzienice
2. Hubert Sombecki – SP Gałdowo
3. Patrycja Bulik – SP 2 Iława
4. Kacper Zandrowicz – SP Wikielec
5. Anna Góralska – SP4 Iława
6. Natasza babińska – SP Franciszkowo
7. Maja Pańczak – SP Rudzienice
8. Sandra Roman – SP Rudzienice

III. Gimnazjum, szkoły średnie, dorośli:
1.    Patrycja Kamińska – ZSO Iława
2.    Oliwia Kapela – Gimnazjum Franciszkowo
3.    Natalia Wasielewska – LO Bielice

Wyróżnienia:
1.    Julia Kurkielewicz

Lista laureatów VII Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej

I. Szkoła podstawowa klasy I-III:
1.    Maja Jędraszek
2.    Angelika Niedźwiecka
3.    Lena Rutecka

II. Szkoła podstawowa klasy IV-VIII:
1.    Paulina Jamroży
2.    Laura Lędzion
3.    Szymon Plec

Wyróżnienia:
1.   Eliza Kozłowska
2.  Grupa wokalna “Poranek” – SP Ząbrowo
3. Dzieci Ziemi Iławskiej – zespół folklorystyczny z GOK Laseczno

III. Gimnazjum, szkoły średnie, dorośli:
1.    Zespół “CANTICORUM” z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Iławie
2.    Alicja Moczadło – GCK Kurzętnik
3.    Jakub Krajewski – Fijewo

Osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody. Imprezie towarzyszyła podniosła, wzruszająca, patriotyczna atmosfera, która udzieliła się wszystkim jej uczestnikom.
Na szczególną uwagę zasługuje dużego zainteresowania imprezą dzieci i młodzieży, dla których w dobie pokoju była to doskonała lekcja czynnego patriotyzmu.
Impreza wywołała wśród jej odbiorców poczucie wspólnoty narodowej.
Dyrektor GOK wraz z pracownikami dziękuję wszystkim uczestnikom festiwalu za wspólne uczczenie 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a laureaci i osoby wyróżnione otrzymały nagrody. Dyrektor GOK wraz z pracownikami dziękuję wszystkim uczestnikom festiwalu za wspólne uczczenie 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Fot. GOK Laseczno

II dzień Festiwalu:

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.