a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościVIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZAKOŃCZONY SUKCESEM

VIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZAKOŃCZONY SUKCESEM

VIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZAKOŃCZONY SUKCESEM

17 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w gminie Iławie od wielu lat.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, , który złożył życzenia świąteczne i noworoczne, a także życzył uczestnikom i gościom przeglądu wszelkiego powodzenia w pielęgnowaniu tradycji muzycznej związanej z kolędami i pastorałkami.

Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos i oddała głos prowadzącej koncert Oktawii Laskowskiej.

W tym roku najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z: Laseczna, Iławy, Łąkorza, Nowego Miasta Lubawskiego, Franciszkowa, Zalewa, Susza  i Ząbrowa.

Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt. Była też nagroda-niespodzianka pn. „Gwiazdka z nieba”, którą był uprzejmy wylosować Wójt gminy Iława, a zdobyła ją Szkoła Podstawowa w Lasecznie.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.
Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie, a zwłaszcza opiekunom wykonawców za świetne przygotowanie ich do przeglądu  i zaprasza za rok, na IX Przegląd Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie odbędzie się w sali widowiskowej GOK Laseczno.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.